Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   Podcast - Sedat Pekcanattı Fotoğraf Fonu                            Fotoğrafın Cinsiyeti                            2022 İstanbul Sokak Fotoğrafı Festivali!                            !!!YENİ BÖLÜM!!! Miratın Puslu Fotoğraf Atlası - "Ordu Cephede, Zelenskiler Nerede?"                            Yılın Seyahat Fotoğrafçısı                            FOTOĞRAF YARIŞMASI.....www.guzel.com                            (N)akit (F)ondip (T)arikatı @TwitterSpaces 14 Haziran 2022, Salı - Saat: 22:00                            Film İncelemesi: Minamata                            Kalitesiz fotoğrafları seçmeyin !                            Fotografhane Reload Yayında!                           
Untitled Document
Program / Yazılım > Diğer Fotoğraf Editörleri > UFRaw (Linux'un raw editörü)
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
murat bıçakçıoğlu
(mb)
Yer: Manisa
Yaş: 47
Meslek: öğretmen
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
UFRaw (Linux'un raw editörü)

Linux'un photoshop a rakip olmaya çalışan gimp programının raw işleme eklentisi UFRaw.

Beyaz dengesi ve renk doygunluk ayarında daha ince ayar girebilme imkanı ve poz telafisinde daha kaliteli sonuç vermesi hoşuma gitti. Tabi bu dahalar pentax la gelen "photo laboratory" programına kıyasla. Diğerlerini bilmem. Ayrıca 256 mb ram ile hiç takılma donma vs yapmadı şimdiye kadar.

Eksi tarafı ise histogram üzerinden level ayarının olmaması. Keskinlik ayarı da yok. jpg ye çevirdikten sonra başka programla yapmak zorundasınız.

İnceleyenler başka eksi-artılarda yazabilir. Bunlar benim görebildiklerim. Yanlışım da olabilir çünkü rawı da programlarını da yeni öğreniyorum.Saygılarımla. 

Tarih:21.05.2008 00:08:42     IP:88.***.***.47
murat bıçakçıoğlu
(mb)
Yer: Manisa
Yaş: 47
Meslek: öğretmen
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
Ynt:UFRaw (Linux'un raw editörü)

UFRaw ekran görüntüsü

 

Tarih:21.05.2008 00:22:53     IP:88.***.***.47