Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
  Kullanıcı Adı Şifre Beni hatırla Yeni Üye/Şifremi Unuttum
RenklerArama
Forumda son 10 mesaj:   VeFaT                            Vefat !!!                            Sitemizin Acı Kaybı                            V E F A T !!!                            VEFAT                            V E F A T                            V E F A T                            Fotoğraf Sever Herkes Davetlidir                            Nikon 105 mm macro D ve G Lens keskinliği                            SUALTI FOTOĞRAF SUNUM VE SÖYLEŞİLERİ                           
Untitled Document
PhotoWorld > PhotoWorld İletişim > PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019
Sıralama Değiştir Cevapları baştan sonra sırala Cevapları sondan başa sırala
Digital PhotoWorld
(Dergi)
Yer: İstanbul
Yaş: 41
Meslek: Dergi
Mesaj Gönder Profil Fotoğrafları
PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu 15-16 Haziran 2019
PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu

15-16 Haziran 2019

Fiyat: 570 TL

GEZİLECEK YERLER:
Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu, Kuladokya Peribacaları, Jeopark

Önemli Not: Turumuz 15 kişiye özel bir turdur. Otellerde yer sıkıntısı olduğundan kayıtların bir an önce gerçekleşmesi gerekmektedir.

Gidilmeyene gitmeye, görülmeyeni keşfetmeye var mısınız? Bu kez sizleri Manisa ve Uşak’ın gizli saklı köşelerini fotoğraflamaya davet ediyoruz. Programımız oldukça yoğun. Antik şehirler, peribacaları, tarihi köprüler, şelaleler, Osmanlı dönemi mimari yapıları, kanyonlar ve dahası bu turumuzda.

15 Haziran 2019 Cumartesi

Clandras Köprüsü - Ulubey Kanyonu - Kula

14 Haziran Cuma’yı cumartesiye bağlayan gece saat 1:00’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 buçuk saatlik bir yolculuk sonrası ilk durağımız olan Clandras Köprüsü’ne varıyoruz. Roma Dönemi’nden öncesine tarihlenen ve Lidyalılar Dönemi’nde yapıldığı bilinen kemerli köprüyü fotoğraf karelerimize yansıttıktan sonra bu kez doğa harikası olan Ulubey Kanyonu’nu seyre dalmak için Ulubey Cam Teras’a geçiyoruz.Burada panoramik manzarayı fotoğraflayıp Kula’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi tarihi kula sokaklarında alıp Kula’daki çekimlerimize başlıyoruz. Volkanik özelliğinden dolayı tarihte “Yanık Ülke” anlamına gelen “Katakekaumene” adıyla anılan Kula; Lidya, Pers, Roma ve Bizans yönetiminde kaldıktan sonra 1300’lerin başında Germiyanoğulları’nın 1420’lerde ise Osmanoğulları’nın egemenliğine girmiştir. 1896 yılına kadar Kütahya Sancağı’na bağlı bir kaza olan Kula, bu tarihte Saruhan Sancağı’na bağlanmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında, 28 Haziran 1920 – 4 Eylül 1922 tarihleri arasında işgal altında kalmıştır. Çekimlerimize ilk olarak Kula evlerini fotoğraflayarak başlıyoruz. Eski Kula sokaklarında şehir ve insan portrelerimizi çekip akşam yemeği ve geceleme için Alaşehir'deki Hotel La Bella'ya geçiyoruz. (http://www.hotellabella.com.tr)

16 Haziran Pazar

Kuladokya Peribacaları – Taşyaran Kanyonu - Jeopark

Otelimizde sabah kahvaltımızı alıp bir saatlik bir yolculuk sonrasında Kula’nın kapadokyası olarak tabir edebileceğimiz Kuladokya bölgesine gidiyoruz. Burada peribacaları oluşumlarını fotoğraflayacağız. Sonraki durağımız ise benzersiz taş şekilleriyle Taşyaran Kanyonu olacak. Yaklaşık 2.5km’lik yürüyüş parkurunu fotoğraf çeke çeke dolaşacağız. Son durağımız ise Kula Jeopark olacak. Türkiye’nin en genç volkanik sahalarından biri olan Kula Jeoparkı, volkanik oluşumları ile bizleri büyüleyecek. Saatlerimiz 18.00’ı gösterdiğinde İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a ulaşıp yeni bir turda görüşebilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar:
Lüks araçlarla gidiş dönüş ulaşım
Hotel La Bella Alaşehir Otel’de bir gece Yarım Pansiyon Konaklama
İlk gün sabah kahvaltısı
İlk Gün Akşam Yemeği
Tüm turlar
Fotoğraf Danışmanlığı
Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası
Endemic Tours Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar
Öğle ve dönüş günü akşam yemekleri
Müze ve Ören yeri girişleri
Tüm kişisel harcamalar

Detaylı Bilgi ve Kayıt:
Serhat Yılmaz
serhaty@photoworld.com.tr
0532 540 55 75

Tarih:07.05.2019 09:08:01